asociacijaasociacija
Srutas galima paversti vandeniu ir trąšomis

Pranešimas spaudai 2011m.lapkričio 2-oji

Srutas galima paversti vandeniu ir trąšomis

Švedų kompanija „Biotain“ laimėjo 2011 metų „Baltijos organinių trąšų tvarkymo apdovanojimą“.

Švedijos mieste Sanga-Säby vykusioje konferencijoje „Žalesnis žemės ūkis mėlynesnei Baltijos Jūrai“ buvo paskelbtas 2011 metų „Baltijos organinių trąšų tvarkymo apdovanojimo“ nugalėtojas. Nugalėtoju tapo Švedijos kompanija „Biotain“ iš Ängelholm miesto sukūrusi technologiją „Splitbox-Agri“.

Generalinis „Biotain“ direktorius Per Ewers prizo įteikimo ceremonijoje pasakė:

- „Mes esame labai laimingi ir pagerbti, kad mūsų technologija laimėjo „Baltijos organinių trąšų tvarkymo apdovanojimą“. Mes nekantraujame prisidėti prie Baltijos Jūros taršos mažinimo ir problemą paversti naujais ištekliais“.

„Biotain“ išvystė technologiją, kuri leidžia sumažinti bendrą mėšlo masę 90 %. Proceso pabaigoje gaunamos skystoji bei sausoji frakcijos ir vanduo. Sausoji frakcija gali būti naudojama kaip trąša, biodujų gamybai arba kaip kuro granulės, o skystoji frakcija – kaip trąša. Vanduo tampa toks švarus, kad jį galima grąžinti į aplinką arba naudoti drėkinimui.

Nugalėtojas buvo išrinktas iš šešių, paraiškas pateikusių, dalyvių. Tarp apdovanojimui pristatytų inovatyvių technologijų buvo mėšlo rūgštinimo bei substrato, gauto iš biokuro gamyklų, džiovinimo technologijos.

Kompaniją „Biotain“ nugalėtoja išrinko žiuri, kurią sudarė projekto „Baltijos organinės trąšos“ koordinatorius, Suomijos žemės ūkio produkcijos tyrimų instituto (MTT) technologijų direktorius Markku Järvenpää ir Danijos CEO žemės ūkio verslo parko direktorius Lars Visbech Sørensen. Kompanija „Biotain“ buvo pripažinta nugalėtoja atsižvelgiant į naujos technologijos vertę, komercinį mėšlo perdirbimo technologijos potencialą, logistinę naudą bei ambicijas kuriant naujus produktus. Apdovanojimas buvo skirtas remiantis rašytinėmis paraiškomis, taigi nebuvo įvertinta praktinė technologijos nauda.

Projekto „Baltijos organinės trąšos“ tikslai yra verslo atnaujinimas ir plėtra, darbo vietų kūrimas ir technologijų eksportas naudojant organinėse trąšose esančius maisto medžiagų ir energijos išteklius. Šių tikslų siekiama tiriant ir vertinant technologijas, skatinant verslą organinių trąšų tvarkymo technologijų srityje. Taigi „Baltijos organinių trąšų tvarkymo apdovanojimas“ buvo įteiktas. Šis apdovanojimas buvo paskirtas pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad tai taps tradicija.

Projektą „Baltijos organinės trąšos“ bendrai finansuoja „ES Interreg Baltijos Jūros programa“.

Dėl išsamesnės informacijos apie „Baltijos organinių trąšų“ projektą, kreipkitės į Anne Luise SkovJensen, Žemės ūkio verslo parkas, Danija, +45 8999 2526, alsj@agropark.dk

Dėl išsamesnės informacijos apie kompaniją “Biotain”, kreipkitės į Generalinį Direktorių, Per Ewers, „Biotain“ AB, Švedija, +46 43113980, per.ewers@biotain.com

 

Asociacija, Savanoriu pr. 287, LT-50127 Kaunas, tel. 8-37 555 415, faks. 8-37 55176,

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridiniu asmenu registre, kodas 302089538, atsisk. sask. LT767044060006588716 AB SEB bankas, kodas 70440

E. paštas a.sasnauskas@lsdi.lt

Tinklapio sukūrima remia Lietuvos mokslo taryba.