asociacijaasociacija
Pranešimas

 

Pranešimas spaudai 2011 m. lapkričio 2 d.

Ar gali žemės ūkis tapti pavyzdžiu kelyje į tvarumą?

Trys ES projektai suvienijo jėgas, kad rastų sprendimus žemės ūkio aplinkosaugos klausimams išspręsti

 

Lapkričio 2d., Sånga-Säby,Švedija. Trys ES finansuojami projektai sukvietė žemės ūkio ir aplinkosaugos atstovus į „Baltijos Jūros regiono konferenciją“ aptarti, kaip siekti tvaresnio žemės ūkio. Konferencija „Žalesnis žemės ūkis mėlynesnei Baltijos Jūrai“ vyko Sånga-Säby vietovėje lapkričio 2-3 dienomis. Konferencijoje dalyvavo 160 politikų, mokslininkų, ūkininkų bei jų konsultantų, aplinkosaugos organizacijų ir  verslo atstovų.

Šie projektai vertina žemės ūkio aplinkosaugos iššūkius ir ieško sprendimų skirtingais būdais. Projektas „Baltijos kompasas“ yra svarbiausiais sprendžiant strategines problemas bei išankstines sąlygas įgyvendinant geresnės žemės ūkio aplinkosaugos priemones. „Baltijos organinės trąšos“ akcentuoja galimą mėšlo maistinių medžiagų ir energijos naudą. „Baltijos Susitarimas“ telkia dėmesį į konsultacijas ir patarimus ūkininkams. Kartu šiems projektams buvo skirta virš 14 milijonų eurų paramos iš Europos Sąjungos Baltijos Jūros Regiono Programos 2007-2013 metams. Visi projektai turi partnerių Baltijos Jūros regione, o tai palengvina apsikeitimą žiniomis ir nuoširdų regiono bendradarbiavimą.

„Vieningas mūsų darbas jau įrodė, kad vyriausybės turi skatinti apsikeitimą patirtimi bei tarpvalstybinį bendradarbiavimą. Turi būti akcentuojamos naujos sistemos ir žemės ūkio konsultacinės paslaugos“, nurodė projekto „Baltijos kompasas“ koordinatorius Staffan Lund, dirbantis Švedijos Žemės ūkio mokslų universitete.

Projektų rezultatai suteiks naudos visiems, kurie dirba su žemės ūkio aplinkosaugos projektais Baltijos Jūros Regione. Šie projektai skatins geriausių technologijų bei pažangios žemės ūkio praktikos vystymąsi ir patars ūkininkams, kaip juos įgyvendinti. Projektai gerina sąsajas tarp politinių instrumentų bei priemonių vietiniam ir privačiam sektoriui, skatina aplinkosaugos mokslo pritaikymą ir demonstruoja sistemingos inovacijos būdus. Projektų rezultatai suteiks naudingos informacijos politikams visame Baltijos Jūros Regione.

Papildoma informacija:

StaffanLund                              SindreLangaas KnudTybirk

Baltijos Kompasas                    Baltijos Susitarimas       Baltijos Organinės Trąšos

Tel: +46 70 630 38 29             Tel: +46 8 787 51 41   Tel: +45 40 30 11 41

E-mail: staffan.lund@slu.se        sindre.langaas@lrf.se    kt@agropark.dk

 

Papildoma konferencijų ir projektų informacija:

 

www.balticcompass.org; www.balticdeal.eu; www.balticmanure.eu

 

Asociacija, Savanoriu pr. 287, LT-50127 Kaunas, tel. 8-37 555 415, faks. 8-37 55176,

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridiniu asmenu registre, kodas 302089538, atsisk. sask. LT767044060006588716 AB SEB bankas, kodas 70440

E. paštas a.sasnauskas@lsdi.lt

Tinklapio sukūrima remia Lietuvos mokslo taryba.