asociacijaasociacija
Baltijos forumas pažangioms technologijoms ir darniam organinių trąšų tvarkymui – Baltijos organinės trąšos

2011 09 07

KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKĄ

2011 m. Baltijos organinių trąšų tvarkymo apdovanojimui

Galbūt sugalvojote ir norėtumėte reklamuoti originalią technologiją, padėsiančią užtikrinti darnų organinių trąšų tvarkymą? Galbūt siekiate savo technologiją dar labiau paviešinti ir pasiūlyti platesnei Baltijos jūros regiono rinkai?

Jei taip, teikite paraišką naujam Baltijos organinių trąšų tvarkymo apdovanojimui!

ES Interreg programos ko-finansuojamas projektas Baltijos forumas pažangioms technologijoms ir darniam organinių trąšų tvarkymui – Baltijos organinės trąšos(Baltic Forum for Innovative Technologies for Sustainable Manure Management – Baltic Manure) siekia pakeisti vyraujantį požiūrį ir organines trąšas pradėti vertinti kaip naudingą išteklių, o ne kaip gamybos atlieką. To bus siekiama atliekant tyrimus ir technologijų vertinimą, identifikuojant verslo galimybes darnioms organinių trąšų valdymo technologijoms plėtoti. Tam ir yra įsteigtas Baltijos organinių trąšų tvarkymo apdovanojimas.

2011 m. Baltijos organių trąšų tvarkymo apdovanojimo kriterijai:

Technologija turėtų būti naujovė, jau parengta rinkai ir galinti:

 sumažinti taršą (iš dirvos išplaunama mažiau maisto medžiagų, išgarinama mažiau amoniako, į aplinką išmetama mažiau kenksmingų medžiagų ir t. t.);

 padidinti organinėse trąšose esančių naudingų maisto medžiagų pasiekiamumą augalams arba kitaip prisidėti prie darnaus trąšų naudojimo (separuojant, džiovinant, granuliuojant ar taikant kitokią pradinio apdorojimo technologiją, kaupiant arba tręšiant ir t. t.);

 padidinti organinių trąšų efektyvumą, jas panaudojant energijai (biodujoms, deginimui, dujofikacijai ir t. t.).

Paraiškos priimamos iki spalio 1 d., o nugalėtojas bus paskelbtas lapkričio 2 d. Stokholme vyksiančioje konferencijoje „Žalesnis žemės ūkis mėlynesnei Baltijos jūrai“. Atkreipiame dėmesį, kad apdovanojimas yra tik simbolinis – nugalėtojui bus suteikta dar viena proga pareklamuoti savo naujovę žiniasklaidoje ir internete.

Jei Jums reikia daugiau informacijos ir norite pateikti savo pasiūlymų, maloniai kviečiame susisiekti su projekto vadove Anne-Luise Skov Jensen: alsj@agropark.dk.

Jau veikia oficiali projekto Baltijos organinės trąšos interneto svetainė: www.balticmanure.eu. Joje galite plačiau paskaityti apie projekto tikslus, naujienas ir įvykius. Svetainę sudaro trys dalys: 1) žinios apie organines trąšas, 2) organinių trąšų tvarkymo strategijos ir 3) informacija apie organinių trąšų versą. Be to, spausdinama informacija ir pateikiamos aktualios žinutės, todėl kviečiame Jus siųsti įdomią medžiagą viešinimui.

 

Svetainėje rasite informacijos apie projektą, partnerius, buvusius ir būsimus įvykius apie organinių trąšų tvarkymą ir kt. Kviečiame užsisakyti du kartus per metus leižiamą informacinę brošiūrą, kurią Google padės išversti ir į lietuvių kalbą.

Kontaktai

Projekto komunikacijų vadovas – Knud Tybirk: kt@agropark.dk, +45 89992520 arba

Projekto komunikacijų administratorė – Marie Poulsen: mp@agropark.dk, +45 89992550

 

Organinių trąšų granulės (Knud Tybirk nuotrauka)


 

Organinių trąšų separavimas (Michael Støckler nuotrauka)


Skystų organinių trąšų įterpimas (Knud Tybirk nuotrauka)
Asociacija, Savanoriu pr. 287, LT-50127 Kaunas, tel. 8-37 555 415, faks. 8-37 55176,

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridiniu asmenu registre, kodas 302089538, atsisk. sask. LT767044060006588716 AB SEB bankas, kodas 70440

E. paštas a.sasnauskas@lsdi.lt

Tinklapio sukūrima remia Lietuvos mokslo taryba.